George Lucast nem érdekelte, hogy a producerek mit gondolnak az élőszereplős Star Wars sorozatáról

Új infók láttak napvilágot George Lucas soha el nem készült élőszereplős sorozatáról.

Star Wars: Underworld

Forrás: Screenrant

Bár a George Lucas által a 2000-res években megálmodott Star Wars: Underworld c. élőszereplős sorozat végül nem készült el, de a mai napig szivárognak ki információk róla az egykori alkotóknak köszönhetően. Legutóbb az egyik író nyilatkozott a soha el nem készült sorozatról. Alább ezt szemlézzük.

Lucas ötlete nagyszerű volt, csak túl drága

Nem ez az első alkalom, hogy 2025 márciusában a még a tervezési fázisban elkaszált Star Wars: Underworld élőszereplős sorozat egyik alkotója információkat osztott meg a sajtóval a projektről. A hónap elején a soha el nem készült sorozat producere, Rick McCallum a Young Indy Chronicles podcastban nyilatkozott a sorozat epizódjainak költségeiről, amit aztán a Gizmodo szemlézett is. A sorozat története a harmadik és negyedik epizód között játszódott volna, amely Coruscant alvilágába, alsóbb szintjeibe kalauzolta volna a nézőket. Egy komolyabb, felnőttesebb sztorinak készült.

McCallum után a sorozat történetének egyik írója, Ronald D. Moore a Bo-Katant alakító Katee Sackhoff podcastjában, a The Sackhoff Showban beszélt a sorozathoz kapcsolódó írói munkájáról. Elmondása szerint George Lucas a Csillagközi romboló sorozat (amelynek Sackhoff volt az egyik főszereplője) fináléjának környékén kereste meg az írót, tehát 2008 és 2009 körül.

„Kaptam egy telefont, hogy George Lucas találkozni akar velem egy lehetséges sorozat miatt” – mondta el Katee Sackhoffnak Ronald D. Moore.

Elmondása szerint Moore mind Lucassal és a sorozat producerével, Rick McCallummal is találkozott. Moore szerint George Lucas ötlete az volt, hogy a sorozathoz egy nemzetközi írócsapatot állít össze.

„Én voltam az egyik amerikai, voltak néhányan az Egyesült Királyságból, Ausztráliából és Új-Zélandról is” – mesélte el a podcastban az író.

Emellett azt is megosztotta a nézőkkel, hogy Lucas az írókkal többször is összeült a Skywalker Ranch-on, hogy a sorozat történetéről ötleteljenek. Egy-egy ilyen összejövetel pedig Moore emlékezete szerint egész hétvégéket, de volt, hogy egy egész hetet is igénybe vehetett.

„Ezek után vagy hat hétre mindenki elment magában dolgozni, majd újra összeültünk, átbeszéltük a jegyzeteinket, majd pedig új forgatókönyveken kezdtünk el dolgozni” – osztotta meg Moore a podcastban, hogy hogyan zajlott az írói munka a sorozaton.

Visszaemlékezése szerint a munka körülbelül egy-két évig tartott, és 48–50 epizódra elég forgatókönyvet írtak meg. Ronald azt is megosztotta Katee Sackhoffal, hogy miután elérték ezt a számot Lucas el szerette volna kezdeni a forgatást és egy televíziócsatornát is szeretett volna keresni a sorozatának. Ez azonban nem valósult meg, mégpedig azért, mert egy epizód gyártási költsége 40 millió dollárba került volna az akkori árfolyamon. Lucas elég sajátos módon akarta kicsikarna a kreatív kontrollt a TV-csatornáknál.

„Ez így ment vagy egy-két évig, vagy valami ilyesmi” – folytatta Moore – „Csak összeültünk, szüneteltünk, összeültünk, szüneteltünk, és … írtunk vagy, azt hiszem, 48 vagy 50 epizódot … Biztosan negyven körül lehetett … És amikor eljutottunk arra a pontra, George azt mondta: »Oké, elég lesz.« Aztán fogta a forgatókönyveket, és a saját költségén akarta leforgatni őket… George úgy gondolta: »Ha már legyártottam, akkor elviszem a csatornákhoz, és aztán vagy elfogadják, vagy nem«. Ez a helyzet. Nem érdekelnek a jegyzeteid, nem érdekelnek a véleményeid, kész van. Akarjátok?” – mesélte Moore.

A sorozathoz egy tesztfelvétel is készült, az ILM dolgozott a CGI-on, de a tényleges gyártásig sosem jutottak el, mert túl költségesek voltak az epizódok. Annak ellenére, hogy a sorozat nem készült el, Moore mind a mai napig egy nagyszerű élményként gondol vissza az azon való munkára, főleg azokra a pillanatokra amikor személyesen a Star Wars atyjával vitatkozott a Csillagok háborúja világáról. Ahogy a The Sackhoff Show-ban megfogalmazta:

„Egy bizonyos pont után túljutsz a lenyűgözöttségeden és csak azt veszed észre, hogy egy írószobában vagy George Lucasszal, aki éppen Darth Vaderről mesél neked valamit. Ilyenkor pedig azt érzed, hogy Úristen, mit csinálok? Hol vagyok?”

George Lucas saját élőszereplős sorozata meghaladta a korát. A technológia még nem állt készen erre, csak A Mandalóri idejére valósult meg a Volume, amellyel lehetővé vált az élőszereplős Star Wars sorozatok gyártása kevésbé költségesen. Lucas addigra már rég eladta cégbirodalmát a Disneynek, az Underworld koncepciót pedig később felhasználták A klónok háborújában, a Rossz Osztagban, az Andorban, A Mandalóriban vagy a Star Wars Jedi: Survivor játékban.

Látványterv a Star Wars Underworldhöz
Látványterv a Star Wars: Underworld sorozathoz. (Forrás: CBR)

About Author