Hét hírhedt kalóz banda a Star Wars világából

Kalóz bandák, csapatok, legénységek a messzi-messzi galaxisból, a Nihiltől Hondo Ohnakán át egészen Sidon Ithanóig.

kalózok

A december 3-án induló Kóbor alakulat lesz az első olyan eleme a „Mandóverzumnak”, melyben hőseinknek nem egy birodalmi hadúrral, vagy sötét Erő-használókkal, hanem egy kalóz csapattal gyűlik meg a baja. Korábban írtunk már nektek a messzi-messzi galaxis kalózairól, most viszont ennek apropóján elhoztunk hét hírhedt kalóz bandát a Köztársaság Fénykorától az Első Rend felemelkedéséig.

Nihil

A Nihil nevű kalóz szervezet a Köztársaság fénykorában volt aktív. Eredete a Dalnán működő Nyitott Kéz Útja nevű vallási közösségig nyúlik vissza, akik az Erő használatának tiltását hirdették. Az Út fokozatos radikalizálódása Y. e. 382-ben elvezetett a dalnai csatához, melyben a Köztársaság és a Jedi Rend felszámolta a szektát. A csatát túlélő szektások vagy fogságba estek, vagy elmenekültek a bolygóról zászlóshajójuk, a Gaze Electric fedélzetén. Ezen utóbbiak csoportjából alakult ki végül a Nihil.

A Nihil fő szervezeti egysége a három Fergeteg volt, amelyek élén egy fergeteghajtó állt. A fergetegeken belül a hierarchia a következőképpen nézett ki: közvetlenül a fergeteg alatt helyezkedtek el a viharok, amik alá a felhők csoportjai tartoztak, ez alatt pedig a csapások találhatók. A fergeteghajtók fergetegük felett abszolút hatalommal rendelkeztek és még egymással is rivalizáltak. A fergeteghajtókat a Nihil Szeme fogta össze, aki Y. e. 232-ben Marchion Ro volt, ő apjától, Asgar Rótól örökölte a tisztséget.

A Nihil azért volt különösen veszélyes, mert ösvénygenerátornak nevezett speciális hiperhajtóműveik révén képesek voltak olyan módon használni a hiperűrt, ahogy mások nem. Gyakorlatilag bárhol és bármikor felbukkanhattak, ezt pedig a Nihil Szeme tette lehetővé számukra különleges kalkulációk révén. Ebben egy Erő-érzékeny navigátor, Mari San Tekka működött közre haláláig.

Marchion Ro és a Nihil kalózok.
Forrás: StarWars.com

Ohnaka Banda

A weequay kalóz, Hondo Ohnaka által alapított, és szerény módon saját maga után elnevezett Ohnaka Banda fénykorát a Galaktikus Köztársaság utolsó éveiben, a klónok háborúja alatt élte. Hondo és kalózai a Külső Gyűrűben található Florrumon rendezték be a bázisukat. Ugyan Hondo csapata főleg weequayekből állt, de mellettük akadtak nikto, bith, jawa, ishi-tib és még droid tagjai is a bandának.

A Galaktikus Birodalom felemelkedése után Ohnaka kalóz bandája ismeretlen körülmények közepette felbomlott, de a hoth-i csatát követően már egy Skragg nevű martalóc vezetése alatt működött újra, maga Hondo pedig önállóan folytatta tevékenyéségét, egészen az Első Rend felemelkedéséig. Visszatérő vendége volt a Batuu bolygón lévő Fekete Torony állomásnak, mely a Galaxy’s Edge vidámpark és multimédiás projekt helyszínéül szolgál.

Hondo Ohnaka és néhány weequay kalóz
Forrás: Wookieepedia

Felhőlovasok

A Felhőlovasok a Galaktikus Birodalom uralmának idején, Enfys Nest vezetése alatt tevékenykedtek. A csoportot nem Enfys, hanem az anyja alapította, és egészen Y. e. 11-ben bekövetkezett haláláig vezette őket. Ezt követően vette át a kalózok vezetését az akkor még csak 16 éves Enfys Nest. A csoport fő célja az olyan, a szegényeket és kiszolgáltatottakat elnyomó szindikátusok elleni harc volt, mint a Darth Maul és Dryden Vos vezette Vörös Hajnal. Bázisuk nem egy bolygón vagy holdon helyezkedett el, hanem az Aerie névre keresztelt hordozón.

A Felhőlovasok a támadásaik során olyan átalakított siklómotorokat használtak, amiket akár 400 km-es magasságból is útnak lehetett indítani. A siklók emellett csáklyákkal is fel voltak szerelve, amik alkalmassá tették ezeket arra, hogy különböző célpontokat, akár csillaghajókat vagy vonatokat fogjanak el. Az ilyen akciók során zsákmányolt erőforrásokat a csírázó lázadás különböző sejtjeinek, így például Saw Gerrerának ajánlották fel. Ezáltal szerepük kulcsfontosságú volt a későbbi Lázadók Szövetségének megalapozásában.

Forrás: StarWars.com

Bestooni Zúzódroid kalózok

A Bestooni Zúzódroid banda értelemszerűen egy droidokból álló kalóz banda volt. A Birodalom és az Új Köztársaság korában is aktívak voltak. A banda vezére egy Ought-Six nevű droid volt, tagjai pedig saját testüket több droidtípus elemeiből állították össze, és folyamatosan fejlesztették magukat.

Néhány droid kalóz a Bestooni Zúzódroidok közül.
Forrás: Wookieepedia

Gorian Shard kalózai

A Gorian Shard kalózkirály által vezetett banda meghatározó volt a Dalicron rendszerben. Shard és kalózai az Új Köztársaság ideje alatt voltak aktívak, amelyet az tett lehetővé, hogy a Galaktikus Birodalmat végleg megsemmisítő jakkui csata után a köztársasági haderő 90%-át leszerelték, és hogy az Új Köztársaság csak minimálisan foglalkozott a határain túli területeken a szervezett bűnözés elleni harccal.

Shard és kalózai egy Cumulus osztályú hadihajót használtak bázisul, melynek hangárjában 10 vadászgép tudott állomásozni. Emellett a kalózok hajója komoly fegyverzettel is el volt látva. A vadászgépek és egyéb űrhajók elleni harcra a bárka négy lézerágyúval volt felszerelve, a hasán pedig tizennégy rakétakilövő állás helyezkedett el.

Mivel a legénység egyik tagja, A Mandalóri 3. évadában feltűnt Vane a Kóbor alakulatban is tiszteletét teszi majd, így elképzelhető, hogy a széria főhőseinek ezzel a bandával, vagy legalábbis maradékával kell megbirkózniuk.

Gorian Shard és kalózai.
Forrás: Wookieepedia

Kragan Gorr kalóz csapata

A quarren fajba tartozó Kragan Gorr kalózkapitány vezette kalóz csoport az Új Köztársaság utolsó éveiben volt aktív a Castilonon. A csoportnak több különböző fajba tartozó teremtmény is tagja volt, például quarren, miriali, weequay, trandoshai és gamorri is.

Gorr és kalózai az Első Rend megbízásából támadásokat hajtottak végre a Castillonon található Kolosszus nevű üzemanyag újratöltő platform ellen. Ezzel az Első Rend célja az volt, hogy a kalózokkal szemben az állomás parancsnoka Immanuel Doza az Első Rendtől kérjen védelmet, így az uralmuk alá tudták volna hajtani a platformot. Miután viszont az Első Rend megszállás alá vonta a platformot, ez a kalózokat is hátrányosan érintette. Így Kragan Gorr csapata csatlakozott a Kolosszuson működő ellenállókhoz, és részt vettek a platform felszabadításában, majd pedig az állomás lakóival együtt menekültek el a Castilonról.

Ez az együttműködés azonban nem tartott sokáig, ugyanis a Kragan Gorr és Immanuel Doza közötti személyes feszültségek olyan szintre hágtak, hogy a kalózkapitány elhatározta, hogy átveszi az uralmat az állomás felett. A puccs meghiúsult, Doza pedig száműzte a kalózokat a Kolosszusról.

Kragan és néhány kalóz Doza ellen fordul.
Forrás: Wookieepedia

Sidon Ithano és legénysége

A delphidi Sidon Ithano által vezetett kalóz banda egyike volt azon szervezeteknek, amelyek az Új Köztársaság utolsó éveiben voltak aktívak. Ithano a saját kalóz csapatát azután alakította meg, hogy elég pénzre tett szert egy weequay kalóznak, Scorzának dolgozva. Scorza és Ithano útjai akkor váltak el, amikor a weequay elárulta Ithanót a huttoknak, akik rátámadtak a kalózra.

Ithano elsőtisztje a gabdorin fajú Quiggold volt, szerelőjük pedig egy vörös bőrű twi’lek nő, Reveth. Emellett a csapatban szolgált még egy gamorri, egy ishi tib és egy arcona is. A kalózok főhadiszállásukat egy átalakított koréliai fregatton, a Meson Martineten rendezték be, de sokat állomásoztak a sivatagos Ponemah bolygón is.

Ithano csapata a klónok háborúja ötvenedik évfordulóján egy szeparatista B1-es harci droid által küldött üzenetre bukkant a Ponemah-n. Az üzenet az Obrexta III nevű szeparatista hadihajóról származott, melyen a harci droid szerint megtalálható volt Dooku gróf legendás kincse. A banda rá is lelt erre, ám nem kyber kristályokat, vagy más értékes drágaköveket találtak. Ehelyett a hajó egy sztáziskamrát rejtett, amiben a Kix nevű klónkatona feküdt. Kix ezután beállt Ithano legénységébe, mint az utolsó élő klónkatona, a banda oldalán pedig az exegoli csatában is részt vett.

Sidon Ithano bandája.
Forrás: Wookieepedia

About Author